Clasificacións (Premer F5 para obter a versión máis recente)

PRIMEIRA DIVISIÓN Xornada 21
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
REAL MADRID 49
Sevilla 44
Betis 34
At. Madrid 33
Real Sociedad (1pm) 33
Barcelona (1 p. m.) 32
Rayo Vallecano (1pm) 31
Vila-real 29
Athletic 28
València 28
Espanyol 26
Osasuna 25
Granada 24
RC CELTA 23
Mallorca (1 p. m.) 20
Elx 19
Getafe 18
Alavés 17
Cádiz 14
Llevant 11
Xornada do domingo actualizada
Campión de Liga
Liga Campións UEFA
Liga Campións UEFA
Liga Europa UEFA
Liga Europa UEFA ou
Liga Conferencia UEFA
Descenso
SEGUNDA DIVISIÓN Xornada 23
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
ALMERÍA (1pm) 46
Valladolid 43
Eibar 43
Tenerife 39
Ponferradina 38
Girona 37
Las Palmas 35
Oviedo 33
Cartagena 33
Eivissa 31
Málaga 31
Huesca 30
Burgos 29
Sporting 29
CD LUGO (1pm) 27
Zaragoza 27
Leganés 26
Mirandés 26
Amorebieta 21
Fuenlabrada 20
Real Sociedad B 18
Alcorcón 11
Xornada rematada
Ascenso
Promoción de ascenso
Descenso

 

PRIMEIRA RFEF
Grupo 1º - Xornada 18
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
RC DEPORTIVO 40
Racing de Santander 34
RACING FERROL 29
Real Unión de Irun 29
Unionistas Salamanca 28
R.Majadahonda(1pm) 28
S. Sebastián Reyes 28
UD Logroñés 28
RC CELTA B 28
Badajoz 26
DUX Internacional 24
Calahorra 24
SD Logroñés 23
Cultural Leonesa 22
Valladolid Promesas 17
Extremadura (*) 17
Talavera de la Reina 17
Zamora 16
Athletic B 14
Tudelano (1 p. m.) 8
Xornada rematada
(*) 3 puntos menos por sanción

Ascenso
Promoción de ascenso
Descenso

 

SEGUNDA RFEF - 2ªB
Grupo
1º - Xornada 17
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
UNIÓN ADARVE 40
PONTEVEDRA CF 35
Navalcarnero 30
SD COMPOSTELA(1pm) 29
BERGANTIÑOS CF 25
Leganés B 24
Móstoles URJC 24
Real Avilés 24
Palencia Cristo At. 24
Langreo 23
AROUSA SC 21
Gimnástica Segoviana 20
CORUXO FC 18
CD ARENTEIRO 17
Salamanca UDS (1pm) 17
Marino de Luanco 17
Llanera 14
Unión Ceares 11
Xornada rematada

Ascenso
Promoción de ascenso
Promoción de permanencia se non é o 13º con mellor coeficiente dos 5 grupos
Descenso

 

TERCEIRA RFEF  Grupo 1º-Xorn. 19
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
SOMOZAS (1 pm) 35
Polvorín (2 p. m.) 32
Ourense CF(2pm) 30
Ráp. Bouzas(2pm) 28
Barco (2 p. m.) 28
Rac.Vilalbés(1pm) 25
Dep. Fabril (2pm) 25
Silva (3 p. m.) 24
Arzúa (2 p. m.) 22
Alondras (1 p. m.) 21
Estradense (2pm) 20
Choco (1 p. m.) 18
Xuvenil Pont(4pm) 17
Noia (2 p. m.) 16
Viveiro (2 p. m.) 15
At. Arnoia(2 p. m.) 9
Sofán (2 p. m.) 6
Xornada rematada

Ascenso
Promoción de ascenso
Descenso se non ascende algún dos equipos que xogan promoción a 2ª RFEF
Descenso

 

PREFERENTE
Norte A - Xornada 14
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
AT. ARTEIXO (1pm) 32
Sigüeiro (1 p. m.) 27
O Pino 25
Dubra 23
Paiosaco (1 p. m.) 22
Pobra (1 p. m.) 19
Fisterra (3 p. m.) 18
Boiro (1 p. m.) 17
Boimorto 16
Xallas 13
Laracha (1 p. m.) 10
Estudiantil (*)(1pm) -1
Xornada rematada

(*) 1 punto menos por sanción

Norte B - Xornada 17
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
SARRIANA 34
At.Coruña Mont(3pm) 32
Lemos (1 p. m.) 26
Betanzos (2 p. m.) 25
San Tirso (1 p. m.) 25
Galicia Mug. (1pm) 24
Ribadeo (1 p. m.) 20
Victoria (2 p. m.) 18
As Pontes (1 p. m.) 17
Santaballés (1 pm) 12
Foz (1 p. m.) 10
Residencia (2 p m) 9
At. Escairón (2 pm) 3
Xornada rematada
Fase de ascenso
Fase de permanencia

PREFERENTE
Sur A - Xornada 14
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
GRAN PEÑA (1pm) 26
Vilalonga (2pm) 25
Pontevedra B (2pm) 21
Valadares (2 p. m.) 20
Ribadumia (3 pm) 18
Umia (3 p. m.) 18
X. Cambados (4 pm) 14
Beluso (2 p. m.) 11
Céltiga (1 p. m.) 10
X. Sanxenxo (3 pm) 9
Portonovo (3 p. m.) 9
Moaña (4 p. m.) 3
Xornada rematada

Sur B - Xornada 17
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
UD OURENSE(2pm.) 36
Verín (1 p. m.) 27
Cultural Areas (1pm) 26
Barbadás (2 p. m.) 26
Atios (1 p. m.) 26
Sporting Guardés 21
Porriño Industrial(2pm) 20
Nogueira Ram.(1pm) 18
Caselas (2 p. m.) 18
Pontellas (2 p. m.) 16
Velle (2 p. m.) 10
Mondariz (1 p. m.) 6
Políg. S. Cibrao (1pm) 4
Xornada rematada
Fase de ascenso
Fase de permanencia

FÚTBOL FEMININO
PRIMEIRA DIVISIÓN Xornada 18
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
BARCELONA (1pm) 51
Real Sociedad (1pm)(*) 40
At. Madrid (2 p. m.) 34
Granadilla Tnfe.S. (1 pm) 31
Athletic (1 p. m.) 27
Sevilla 27
Alavés 25
Real Madrid (3 p. m.) 23
Betis 22
Llevant (*) (1 p. m.) 22
Madrid CFF 20
València 14
Sporting Huelva 12
Eibar 11
Vila-real (**) 11
Rayo Vallecano (2 pm) 6
Xornada rematada
(*) 3 puntos menos por sanción
(**) 6 puntos menos por sanción
Campión de Liga
Clasificado Liga Campións UEFA
Clasificado Liga Campións UEFA
Descenso
SEGUNDA DIVISIÓN
Gr. Norte - Xornada 14
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
RC DEPORTIVO AB. 34
Llevant Les Planes(1pm) 33
Espanyol 31
Dux Logroño 30
AEM Lleida 28
Barcelona B 24
Fundación Osasuna 24
Oviedo Moderno 23
Pradejón 17
At. Madrid B 17
Athletic B 16
Zaragoza CFF (1 p. m.) 16
Racing Féminas 11
Parquesol 8
Sporting 5
Seagull 4
Xornada rematada
Ascenso
Promoción de permanencia
Descenso a Terceira División
Descenso a Primeira Nacional
PRIMEIRA NACIONAL Subgr. 1A - Xornada 15
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
VIAXES INTERRÍAS 36
SÁRDOMA CF 29
P. MIXTA FRIOL(1 pm) 28
RC DEPORTIVO B 26
Oviedo Moderno B 26
UMIA CF (1 p. m.) 25
Olímpico de León 21
VICTORIA CF 19
Gijón 19
Sporting B (1 p. m.) 17
UD MOS 15
Versalles (1 p. m.) 13
VICTORIA FC (1 p. m.) 10
SD VILLESTRO (1 pm) 0
Xornada rematada
Ascenso a Terceira
Ascenso a Terceira se é un dos 4 terceiros con mellor coeficiente dos 7 grupos
Descenso a categoría territorial
PRIMEIRA GALICIA
Grupo 1º A - X.14
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
MANIÑOS(1pm) 25
Narón (1pm) 20
Ural Esp. (1pm) 20
Miño 18
Perlío (1pm) 18
Sp. Ciudad 17
O Val (2pm) 16
Valdoviño 14
Cedeira (2pm) 13
Torre (1pm) 11
Eume (1pm) 10
Xornada rematada

Grupo 1º B - X.11
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
BREXO L(1pm) 22
Carral 19
Ordes (1pm) 16
Sp. Meicende 16
CM Caión(1pm) 15
Sada (1pm) 14
Olímpico 14
Xuv. Crendes 14
Sp. Cambre 13
Abellá 5
Xornada rematada
Fase de ascenso
Fase de permanencia
Grupo 2º A - X.14
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
CID. RIBEIRA 29
Flavia 26
Cruces 23
Unión 22
Lalín 22
Cordeiro 22
Praíña 17
Val do Ulla 12
Agolada 10
Escravitude 6
Taragoña 5
Xornada rematada

Grupo 2º B - X.11
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
TORDOIA 24
Mazaricos(1pm) 22
Negreira(1pm) 19
Dumbría (1pm) 16
Baio (2pm) 15
V. Baño (1pm) 13
Soneira (2pm) 11
Belvís 7
Corme (1pm) 5
Ponteceso(1pm) 5
Xornada rematada
Fase de ascenso
Fase de permanencia
Grupo 3º A - X.11
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
PORTOMARÍN 22
Chantada At. 20
SDChantada(2pm) 19
Taboada (1pm) 16
Monterroso 14
San Lázaro(2pm) 12
Outeiro Rei(1pm) 12
San Roque 11
Guntín (1pm) 9
Friol (1pm) 6
Xornada rematada

Grupo 3º B - X.11
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
CASTRO(1pm) 26
Pol (2pm) 21
Xove Lago (1pm) 17
Riotorto (1pm) 17
Burela (1pm) 12
Pastoricense(1pm) 12
Lourenzá (1pm) 12
Alfoz (1pm) 10
S.Pontenova1pm)

10

Folgueiro 4
Xornada rematada
Fase de ascenso
Fase de permanencia
Grupo 4º A - X.11
1
2
3
4
5
6
7
8
9
AT.VILARIÑO 18
A Peroxa (1pm) 17
SCarballiño(1pm) 14
Leiro 14
Loñoá (1pm) 13
Melias 11
Maside (2pm) 10
Cortegada (1pm) 8
Francelos 5
Xornada rematada

Grupo 4º B - X.11
1
2
3
4
5
6
7
8
9
CELANOVA(1pm) 21
Allariz (1pm) 16
Santa Teresita 15
Monterrei 13
R.Alaricano(1pm) 12
Cartelle (1pm) 11
Barbadás B(2pm) 10
Antela (1pm) 10
Covadonga(1pm) 2
Xornada rematada actualizada
Fase de ascenso
Fase de permanencia
Grupo 5º A - X.11
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
SAN ADRIÁN 25
RCastrelos(1pm) 20
Alertanavia(2pm) 19
Goián (1pm) 18
Candeán(1pm) 13
Caldelas(1pm) 13
A Guía (2pm) 9
Tide 9
S. Mariña (2pm) 8
Tomiño 7
Xornada rematada

Grupo 5º B - X.11
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
AT. CUNTIS 22
Moraña 21
Unión Dena 20
A Lama 17
Zacande 16
Arcade 14
Amanecer 14
C. Lameiro (1pm) 12
Marcón At.(2pm) 8
O Grove (1pm) 0
Xornada rematada
Fase de ascenso
Fase de permanencia