ASÍ QUEDAN AS PRINCIPAIS CATEGORÍAS GALEGAS 2019-20:
(Aínda pode ascender  Aínda pode descender)

PRIMEIRA DIVISIÓN - LaLiga Santander SEGUNDA DIVISIÓN - LaLiga 1|2|3 SEGUNDA DIVISIÓN B - Grupo 1º (*)
Deportivo Alavés Albacete Balompié C. Atlético de Madrid B
Athletic Club AD Alcorcón Burgos CF
 C. Atlético de Madrid UD Almería RC Celta B
FC Barcelona Cádiz CF Coruxo FC
Real Betis Balompié RC Deportivo Cultural y Deportiva Leonesa
RC Celta Elx CF Getafe CF B
SD Eibar Extremadura UD CD Guijuelo
RCD Espanyol CF Fuenlabrada CF Internacional
Getafe CF Girona FC Las Palmas Atlético
Granada CF SD Huesca SD Ponferradina
CD Leganés UD Las Palmas Pontevedra CF
Llevant UD CD Lugo Racing de Ferrol
C. At. Osasuna Málaga CF CF Rayo Majadahonda
Real Madrid CF RCD Mallorca Real Madrid Castilla CF
Real Sociedad CD Numancia CF Salmantino UDS
Sevilla FC Real Oviedo UD San Sebastián de los Reyes
València CF R. Racing Club de Santander Unionistas de Salamanca CF
Real Valladolid CF Rayo Vallecano Real Valladolid CF B
Vila-real CF Real Sporting de Xixón  
  CD Tenerife (*) Pendente da composición de grupos a
  Real Zaragoza aprobar pola asemblea da RFEF

TERCEIRA DIVISIÓN - Grupo 1º PREFERENTE NORTE PREFERENTE SUR
Alondras CF Atlético Arteixo Atlético Arnoia
CD Arenteiro Atlético Coruña Montañeiros CF UD Atios
Arousa SC Boimorto CF UD Barbadás
CSD Arzúa CD Boiro CD Beluso
CD As Pontes SD Dubra Cultural Areas
CD Barco SD Fisterra Marcón Atlético
Bergantiños CF CD Foz Moaña CF
Céltiga FC SDC Galicia Mugardos Mondariz CF
CD Choco Laracha CF ACD Polígono San Cibrao
SD Compostela Club Lemos Pontevedra CF B
RC Deportivo Fabril CF Noia Porriño Industrial CF
CD Estradense Pobra CF Portonovo SD
Ourense CF SDC Residencia CD Ribadumia
UD Ourense Ribadeo FC CD Valadares
UD Paiosaco San Tirso SD CD Velle
Polvorín FC SD Sarriana Vilalonga FC
CD Pontellas Sigüeiro CF SD Xuvenil de Ponteareas
Racing Vilalbés SD Sofán Xuventude Cambados
Rápido de Bouzas Viveiro CF Xuventude Sanxenxo
Silva SD Xallas FC  
UD Somozas