CADRO DE HONRA LIGA 2017-18:

PRIMEIRA DIVISIÓN - LaLiga Santander SEGUNDA DIVISIÓN - LaLiga 1|2|3 SEGUNDA DIVISIÓN B
CAMPIÓN DE LIGA 2017-18: ASCENDEN A PRIMEIRA DIVISIÓN: PROMOCIONAN AO ASCENSO A SEGUNDA DIVISIÓN:
FUTBOL CLUB BARCELONA Huesca Grupo 1º Grupo 2º Grupo 3º Grupo 4º
SUBCAMPIÓN DE LIGA 2017-18: Rayo Vallecano R. Majadahonda Mirandés Mallorca Cartagena
At. Madrid Valladolid Deportivo Fabril Sporting B Vila-real B Marbella
CLASIFICADOS LIGA DE CAMPIÓNS: PROMOCIONAN A PRIMEIRA DIVISIÓN: Fuenlabrada Real Sociedad B Elx Murcia
Barcelona Zaragoza Celta B Athletic B Cornellà Extremadura
At. Madrid Sporting ASCENDEN A SEGUNDA DIVISIÓN:
Real Madrid Valladolid Rayo Majadahonda
València Numancia Mallorca
CLASIFICADOS LIGA EUROPA: DESCENDEN A SEGUNDA DIVISIÓN B: Elx
Betis Sevilla At. Extremadura
Vila-real Lorca PROMOCIONAN Á PERMANENCIA EN SEGUNDA DIVISIÓN B:
Sevilla Barcelona B Grupo 1º Grupo 2º Grupo 3º Grupo 4º
DESCENDEN A SEGUNDA DIVISIÓN: Cultural Leonesa Coruxo Izarra Llagostera Mérida
Málaga   DESCENDEN A TERCEIRA DIVISIÓN:
Las Palmas   Grupo 1º Grupo 2º Grupo 3º Grupo 4º
Deportivo   Cerceda Caudal RZD Aragón Lorca Deportiva
COPA DO REI: COPA RFEF: G. Segoviana Osasuna B PE Santa Eulària Betis Deportivo
CAMPIÓN 2017-18: CAMPIÓN 2017-18: Racing Ferrol Lealtad At. Saguntino Córdoba B
Barcelona Pontevedra Toledo Peña Sport Formentera Écija
SUBCAMPIÓN 2017-18: SUBCAMPIÓN 2017-18: Cacereño   Llagostera Mérida
Sevilla Ontinyent

TERCEIRA DIVISIÓN - Grupo 1º
PROMOCIONAN AO ASCENSO A SEGUNDA B:
Compostela
Bergantiños
Racing Vilalbés
Alondras
DESCENDEN A PREFERENTE:
Vilalonga
Barbadás
Negreira
Noia
Cultural Areas
 
TERCEIRA DIVISIÓN - Outros grupos - PROMOCIONAN AO ASCENSO A SEGUNDA B:

 

PRIMEIROS:

SEGUNDOS:

TERCEIROS:

CUARTOS:

ASCENDEN A SEGUNDA B:
Asturies Oviedo B Langreo Marino Llanes Oviedo B, Langreo
Cantabria Gimnástica Torrel. Escobedo Laredo Tropezón Gimnástica Torrelavega
Euskadi Cultural Durango Portugalete Alavés B Sestao River Cultural Durango
Catalunya Espanyol B Sant Andreu L'Hospitalet Terrassa Olímpica Espanyol B
Com. Valenciana At. Llevant Castelló Orihuela La Nucia At. Llevant, Castelló
Com. Madrid Internacional Getafe B Rayo Vallecano B Alcalá Internacional
Castela e León Unionist.Salamanca Arandina Cristo At. Salmantino Unionistas Salam., Salmantino
Andalucía-Melilla At. Malagueño Almería B Jaén Antequera At. Malagueño, Almería B
Andalucía-Ceuta Cádiz B Ceuta Algeciras At. Sanluqueño At. Sanluqueño
Illes Balears Mallorca B Poblense Eivissa Felanitx Mallorca B, Poblense
Canarias Tenerife B Mensajero San Fernando Lanzarote Tenerife B
Murcia Yeclano Mar Menor At. Pulpileño Churra At. Pulpileño, Mar Menor
Estremadura Don Benito Cacereño Plasencia Coria Don Benito
Nafarroa Mutilvera San Juan Burladés At. Cirbonero San Juan, Iruña
A Rioxa Calahorra SD Logroñés Náxara Haro Calahorra
Aragón Teruel Borja Ejea Tarazona Teruel, Ejea
Cast.-A Mancha Conquense Villarrobledo Socuéllamos Villarrubia Conquense

PREFERENTE - Grupo 1º PREFERENTE - Grupo 2º
ASCENDEN A TERCEIRA DIVISIÓN: ASCENDEN A TERCEIRA DIVISIÓN:
Polvorín UD Ourense
Paiosaco Porriño Industrial
DESCENDEN A PRIMEIRA GALICIA: DESCENDEN A PRIMEIRA GALICIA:
Outeiro de Rei Ribeiro
At. Escairón Nogueira de Ramuín
Dumbría Erizana
Betanzos Gondomar
Residencia Campo Lameiro
  Caselas

PRIMEIRA GALICIA
ASCENDEN A PREFERENTE:
Grupo 1º Grupo 2º Grupo 3º Grupo 4º Grupo 5º
At. Coruña Montañeiros Agolada Sarriana Velle Amanecer
PROMOCIONA: PROMOCIONA E ASCENDE: Foz Antela Xuvenil
Carral Pobra     Xuventude Cambados
DESCENDEN A SEGUNDA GALICIA:
Grupo 1º Grupo 2º Grupo 3º Grupo 4º Grupo 5º
Portazgo Silleda Xermade At. Pontedeva Racing Vilariño
Queixas San Lourenzo Bóveda Viana Rápido Bahía (*)
Abellá At. Riveira Ferreira Rante San Cibrao Zacande
At. San Pedro   San Roque Cortegada Candeán
    Valadouro   Chaín
        Santa Mariña

(*) O Rápido Bahía descende a Terceira Galicia por incomparecencia no derradeiro encontro da temporada